Ügyfélszolgálat
1047. Budapest, Megyeri út 7/A
06 1 272 09 86
info@csempecentrum.hu
Hidromasszázsról
A beépített kádakba utólag is szerelhető hidromasszázs rendszer?
A legtöbb esetben nem. A masszázsrendszereket nem a helyszínen szerelik be, hanem szakműhelyben és próbapadon, vagyis a kádat kiszerelik a helyéről. A csövezés és a gépészet a kád külső oldalán van, ezért teljesen körbejárhatónak kell lennie a szereléskor. Ha szeretne hidromasszázs rendszert az érdemes előre betervezni.
Milyen magasra kell építeni egy kádat?
Általában 55-60 cm a legáltalánosabb magasság. Ennél alacsonyabbra is építhető ha a kád alatt a leeresztő és a szifon elhelyezése még megoldható és a kádból a víz elfolyása is megoldott. Lemezkádba is rendelhető hidromasszázs rendszer? Utólag nem. Gyárilag léteznek ilyen kádak, de szűk választékban és nagyságrendekkel drágábban, mint az akryl kádak.
Lemezkádba is rendelhető hidromasszázs rendszer?
Utólag nem. Gyárilag léteznek ilyen kádak, de szűk választékban és nagyságrendekkel drágábban, mint az akryl kádak.
Mekkora teljesítményű motor kell a kádhoz?
A jó minőségű motornál az a cél, hogy a legkevesebb áramfogyasztás mellett a legtöbb vizet szállítsa, természetesen a kádban elhelyezett fúvókák számához igazítva kell megválasztani. Ezt bízza szakemberre.
Előlap nélkül is beszerelhetek egy masszázskádat?
Az előlapok és az oldallapok a hozzáférhetőséget biztosítják, bár van olyan probléma, amikor a kád belső feléhez kell hozzányúlni, ebben az esetben a kádat ki kell venni a helyéről. Az előlappal felszerelt kádaknál ez lényegesen egyszerűbb, mint a beépített, befalazott kádak esetében.
Van aki nem szereti az előlap látványát és teljesen be akarja építeni, esetleg süllyeszteni a kádat. Ha a biztonsági előírásokat és a motor (vagy motorok) levegő és szellőzés igényét és karbantarthatóságát megoldjuk, akkor be lehet építeni. Természetesen ebben az esetben annak a kockázatával kell számolni, hogy egy meghibásodás esetén egy költségesebb, nagyobb bontásra is sor kerülhet. Ilyen esetben tartalék burkolóanyagot tegyünk el mindenképpen, és csak szakemberrel építtessük be!
Mivel tisztítsam az akryl kádamat?
Az akryl termékeket karcolásmentes, folyékony tisztítószerrel szabad kezelni, meleg vízzel öblíteni (max.: 60 fok), puha ronggyal törölni. Szemcsés súrolószerek alkalmazása nem javasolt, mert karcolhatják, mattíthatják a felületet. Erősen elhanyagolt felületet tisztítás után finom polírozó anyaggal lehet fényesíteni. A hígítók, maró és lúganyagok, körömlakk és annak lemosója a forró tárgyak, mint pl. cigaretta vagy elektromos berendezések károsítják a kád felületét.
Nehezen eltávolítható szennyeződést mivel szedjem le az akryl kádról?
Az acryl kádak felületéről filctoll, szilikon és egyéb nehezen eltávolítható szennyeződést a festék és háztartási boltokban kapható denaturált szesszel lehet biztonságosan eltávolítani. Egyéb oldószerekkel csak sérülések árán tudunk eltávolítani szennyeződést. Az aceton, nitro és cell hígítók, egyéb festékoldó szerek használata mindenképpen kerülendő!!
Beszerelhető-e világítás ha nem szeretnék masszázsrendszert?
A víz alatti világítás vagy fényfürdő önállóan is beszerelhető. Egy elektromos berendezésről van szó, melynek meg kell felelnie a műszaki és biztonsági előírásoknak, illetve szükséges lesz elektromos kiállás a kád alá.
A konnektorba kell csak bedugnom a kádat?
Nem! A szakszerűen beüzemelt masszázskád fixre van kötve, és egy villanyszerelő szakember által megfelelően van bekötve érintésvédelmi és biztonsági szempontból. Minden gyártó leírja a szükséges elektromos kiépítési igényét és ajánlását.
Miért kell megvennem a kádlábat a kádhoz?
Azért fontos, mert biztonságosan és szakszerűnen és nem utolsó sorban a kád fenéklemezének a sérülése nélkül csak a kádhoz adott gyári lábbal lehetséges a beépítés. Nemcsak könnyebben beépíthető a kád a vízszintező láb segítségével, de a magassága is könnyen beállítható. Sok esetben a láb egyben az előlap tartója is. A legtöbb gyártónál ha nem a gyári lábbal szerelik a terméket az a garancia elvesztésével jár. Ez megfontolandó dolog, hogy egy minimális összeg megtakarításával érdemes-e 10 év garanciát elbukni.
Ha polisztirén ágyat vettem a kádhoz akkor is kell láb?
Nem ebben az esetben a kádágy tartja a kádat.
A csempét rá lehet-e engedni a kád peremére?
A legtöbb gyártó nem javasolja, hogy a kád peremére ráengedjük a csempét. Azt javasolják, hogy a kád mögé is eresszük be a csempét. Több gyártónál is a jótállás vesztésével jár, mivel csere esetén nem szedhető ki a kád sérülésmentesen. Ez az álláspont gyártónként eltérhet.
Falra vagy a kádperemre szerelje a csaptelepet?
Mindkettőnek van előnye és hátránya. A fali csapoknál látszik a zuhanygégecső, a csaptelep néha útban van akár a használónak, akár egy kádparaván felszerelését hiúsítja meg. Ha esetleg viszont probléma van a csapteleppe, akkor könnyedén szervízelhető és cserélhető. A normál fali csapok ára kedvezőbb a sűllyesztett kiviteleknél.
A sűllyesztett csapok esztétikusabbak. A gégecső nem látszik. Ha meghibásodás vagy bármi hiba van velük akkor nehezen vagy egyáltalán nem hozzáférhetők. Pl. egy kád belső fal felöli oldalára szerelt csapnál ha a gégecső tönkremegy csak a kád kiszerelésével cserélhető. Érdemes akkor dönteni a sűllyesztett csap mellett, ha az megbízható termék, rendelhető hozzá alkatrész és lehetőleg hozzáférhető helyre szerelni.
Mit kell vennem még a kádhoz, hogy használható legyen?
Kád le,-túlfolyó szettet mindenképpen. Ez szükséges a kád beépítése előtt. A kapaszkodók is a beépítés előtt kerülnek felszerelésre. A fejtámlák általában utólag is felhelyezhetők, legtöbbjük tapadókorongos.
Minden kádhoz lehet kapni paravánt?
Sok kádhoz létezik direkt hozzá való vagy méretében illeszkedő paraván, de nem mindhez. Mindenképpen javasoljuk, hogy csak szaküzletben, eladói segítséggel vegyen. Különösen az íves kádaknál.
Mitől függ egy kád ára?
A legtöbbször a felhasznált alapanyag és technológia, a márka ismertsége, a kád speciális mérete, formálya sorol egy terméket egy árkategóriába. A nagyon olcsó termékek általában vékony és gyenge minőségő alapanyagból készülnek egy "nevesincs" gyárban. Ilyet nem érdemes venni, mert a kád egy beépített berendezési tárgy aminek a cseréje rendkívül költséges és munkaigényes feladat. Vannak termékek, amelyek jó minőségben, jó anyagból készülnek, de "túl vannak árazva". A gyártó a jelentős marketing költségét beépíti az árba. A kereskedésekben kapható széles választékból könnyedén lehet választani tartós, megbízható, jó minőségű terméket. Mindenképpen szakkereskedést javaslunk, ahol értenek hozzá és az Ön igényeinek megfelelő terméket kínálnak Önnek.
Érdemes 2 személyes hidromasszázs kádat vennem?
Abban az esetben igen a 2 személy renszeresen használja a kádat. Ha csak alkalom szerüen használják ketten, akkor érdemes mérlegelni a plussz vízköltséget (néha + 200 liter), és a plussz eneregia költséget. A legtöbb 2 személyes kádban kialakított helyek vannak a személyeknek, tehát ha egyedül használja is csak a kád egyik felében tud feküdni. A másik fele csak vízzel lett plusszban feltöltve. Vannak olyan termékek, amik 2 személynek is alkalmasak, de ha egyedül használjuk, akkor is kényelmesek. A masszázs vagy csak az egyik vagy másik oldalát érheti egyszerre.
Használhatok habfürdőt a masszázskádban?
Habfürdő használata nem javasolt a hidromasszázs kádakban működés közben, mert pillanatok alatt hatalmas „habparty”-t csinálhatunk a fürdőszobában. Inkább fürdőolajat vagy feloldott fürdősót használjon. Ezzel sokkal hangulatosabbá varázsolhatja a fürdővizet a kellemes illatokkal és a víz színével.
Előre kell tudni, hogy milyen kádam lesz?
Igen érdemes. Leginkább azért, hogy a lefolyó helye és a csaptelep elhelyezkedése is jó helyen legyen. Elérhető legyen a csap kívülről is könnyedén, a bent ülőnek ne legyen útba. Esetleg az utólagos paraván behajtható legyen a csaptól. Ezek előre tervezhetők, ha kér egy rajzot az üzletben.
Kérdés esetén kollágáink szívesen segítenek!